LUKMANOV HET-TRIK: Atalanta RAZBILA Leverkuzen i osvojila Ligu Evrope!
Ademola Lukman, Foto: Liam McBurney / PA Images / Profimedia

Objavljeno: 23:02h
Završeno
22:52h

Fudbaleri Atalante novi su šampioni Lige Evrope.

Klub iz Bergama je u velikom finalu razbio Bajer Leverkuzen rezultatom 3:0 i stigao do svog prvog evropskog trofeja.

Farmaceuti su tako, ipak, doživeli prvi poraz ove sezone i neće je završiti bez poraza.

Atalanta je od prvog do poslednjeg minuta bila daleko bolji rival i zasluženo je stigla do velikog trofeja.

Đan Pjero Gasperini je u potpunosti nadmudrio Ćabija Alonsa, te je sjajni Italijan još jednom pokazao kakav je stručnjak.

Apsolutni heroj italijanskog kluba bio je nigerijski fudbaler Ademola Lukman koji je postigao het-trik.

Đan Pjero Gasperini
Đan Pjero Gasperinifoto: Oli SCARFF / AFP / Profimedia

Atalanta je dominirala od početka meča i povela je već u 12. minutu. Davide Zapakosta je poslao sa desne strane oštru povratnu loptu, Ademola Lukman je bio brži od očajnog Ezekijela Palasiosa i udarcem iz prve pogodio za 1:0.

Leverkuzen nije ličio na sebe, jedva je uspevao da iznese loptu, ali do šanse nije mogao da dođe.

Usledila je u 26. minutu još jedna sjajna akcija Atalante. Lukman je majstorski predbriblao večeras očajnog Granita Džaku i preciznim i snažnim udacem pogodio za 2:0.

Bajer je imao dva slaba pokušaja u prvom poluvremenu, pa je Ćabi Alonso na odmoru napravio izmenu, Viktor Bonifejs je zamenio Josipa Stanišića.

Italijani su prepustili loptu rivalu, ali nemački šampion nije imao nikakvih rešenja i jedva je dolazio do gola Atalante.

Gasperinijevi momci su strpljivo čekali šansu, a onda su u 75. minutu istu i dočekali. Đanluka Skamaka lepo je uposlio Lukmana, koji je napravio nekoliko driblinga, a potom razornim i preciznim udarcem pogodio za 3:0.

Imao je Bajer neke šanse da ublaži poraz, ali u tome nije uspeo, pa je tmi iz Bergama stigao do prvog evropskog trofeja u svojoj istoriji.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

22:03h

II POLUVREME Atalanta - Bajer Leverkuen 3:0 (2:0)

Kraj meča u Dablinu, Atalanta je osvojila Ligu Evrope!

82. minut - Patrik Šik, rezervista, probao je petom, ali preko gola.

80. minut - Pokušao je Florijan Virc, ali Muso lako brani njegov udarac.

75. minut - GOOOOL - Atalanta stiže do 3:0. Skamaka je sjajno pronašao Lukmana, koji je potom napravio nekoliko dobrih poteza i fantastičnim udarcem savladao nemoćnog Kovara.

72. minut - Leverkuzen je nemoćan, Atalanta se sjajno brani.

67. minut - Žuti karton dobija Edmon Tapsoba zbog faula nad nezaustavljivim Lukmanom.

Ademola Lukman u duelu sa Ezekijelom Palasijosom i Aminom Adlijem
Ademola Lukman u duelu sa Ezekijelom Palasijosom i Aminom Adlijemfoto: Vincenzo Orlando/IPA Sport / ipa / PA Images / Profimedia

59. minut - Stopostotna šansa za Lever. Muso je loše izbacio loptu, a potom je Žeremi Frimpong očajno šutirao preko gola.

57. minut - Mario Pašalić menja De Ketelara.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Izmena: 22:52h
20:59h

I POLUVREME Atalanta - Bajer Leverkuzen 2:0

Atalanta na poluvremenu vodi rezultatom 2:0.

45 + 1. minut - Šut Džake iz velike daljine, lopta odlazi pored gola.

45. minut - Igraće se dva minuta nadoknade vremena.

43. minut - Umalo 3:0. Šarl De Ketelar je šutirao, ali je Matejž Kovar sjajno intervenisao.

35. minut - Prva prava šansa za Leverkuzen, ali je Aleks Grimaldo očajno šutirao i bukvalno je dodao loptu golmanu Huanu Musu.

26. minut - GOOOOOL - Atalanta vodi rezultatom 2:0. Čudesan soloprodor i strahovit udarac Lukmana. Leverkuzen konopcima.

24. minut - Leverkuzen za sada igra veoma slab meč.

19. minut - Skamaka šutira preko gola.

Navijači Atalante
Navijači Atalantefoto: BEAUTIFUL SPORTS/Wunderl / imago sportfotodienst / Profimedia

12. minut - GOOOOOL - Atalanta vodi rezultatom 1:0. Sjajna akcija kluba iz Bergama, koju je pogotkom krunisao Ademola Lukman.

8. minut - Đanluka Skamaka je bio u šansi, ali je slabo zahvatio loptu glavom.

7. minut - Bez prilika u dosadašnjem toku meča.

1. minut - Počeo je meč u Dablinu.

20:32h

Fudbaleri Atalante i Bajer Leverkuzena od 21:00 igraju finale Lige Evrope u Dablinu.

Nema sumnje da nas očekuje spektakularan duel dve ekipe koje gaje ofanzivni način igre.